Вже більше 10 років юні журналісти нашої школи видають газету «45+переменка», на сторінках якої висвітлюють шкільні новини, діляться своїми успіхами, а інколи – проблемами. «45+переменка» перемогла на ІХ обласному фестивалі-конкурсі шкільних газет «Юнкорівських МаYовка» та 2 роки поспіль посідала ІІ місце у відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі “Жми на RECord!”.
Минулого року ми вирішили розширити простір своєї діяльності та створити медіа-центр. Ми давно мріяли про шкільне радіо, тому опублікували проект на краудфандинговій платформі GOF та змогли залучити необхідну суму для встановлення радіовузлу й реалізувати задум. В найближчий час плануємо запуск шкільних новин.
У жовтні 2019 року наша команда “Winners” взяла участь в програмі UPSHIFT-Україна та отримала грант на проведення тренінгів з основ медіаграмотності для молоді міста. Тож, в перервах між карантинами ми намагаємось реалізувати свій проєкт.
Сайт про Олексу Тихого було вирішено створити невипадково. Олексій Іванович Тихий – це справжній Донецький українець, подвижник українського духу. Його вшановують на Донеччині щороку, підкреслюючи значення його духовного спадку для наших сучасників. 31 січня 2020 року, до дня народження мовознавця, дисидента, правозахисника і педагога, у місті Слов’янську відбулись вже 13-ті Олексині читання. Анастасія Бовкун, одна з творців сайту, стала учасницею обласного етапу, де презентувала свою пошукову роботу, присвячену дослідженню багатогранної особистості Олекси Тихого. До цього вона взяла участь в міському відбірковому етапі. Опинившись серед переможців обласного етапу, Анастасія вирішила продовжити своє дослідження, яке і стало основою для створення «Літературної візитки краю». Команда Анастасії – це все ті ж «Winners»: Андрій Заїка, Орина Баннікова, Анна Мотрич, Олександр Труфанов.
Сподіваємось, наша спільна робота стане корисною та матиме попит, як і всі інші сайти, створені учасниками конкурсу «Літературна візитка краю». Дякуємо засновникам конкурсу, за можливість долучитися до такої шляхетної справи та тримаємо кулачки. Маємо надію, що конкурс стане щорічним.