Вже більше 10 років юні журналісти нашої школи видають газету «45+переменка», на сторінках якої висвітлюють шкільні новини, діляться своїми успіхами, а інколи – проблемами. «45+переменка» перемогла на ІХ обласному фестивалі-конкурсі шкільних газет «Юнкорівських МаYовка» та 2 роки поспіль посідала ІІ місце у відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі “Жми на RECord!”.
Минулого року ми вирішили розширити простір своєї діяльності та створити медіа-центр. Ми давно мріяли про шкільне радіо, тому опублікували проект на краудфандинговій платформі GOF та змогли залучити необхідну суму для встановлення радіовузлу й реалізувати задум. В найближчий час плануємо запуск шкільних новин.

У жовтні 2019 року наша команда “Winners” взяла участь в програмі UPSHIFT-Україна та отримала грант на проведення тренінгів з основ медіаграмотності для молоді міста. Тож, в перервах між карантинами ми намагаємось реалізувати свій проєкт.
Сайт про Олексу Тихого було вирішено створити невипадково. Олексій Іванович Тихий – це справжній Донецький українець, подвижник українського духу. Його вшановують на Донеччині щороку, підкреслюючи значення його духовного спадку для наших сучасників. 31 січня 2020 року, до дня народження мовознавця, дисидента, правозахисника і педагога, у місті Слов’янську відбулись вже 13-ті Олексині читання. Анастасія Бовкун, одна з творців сайту, стала учасницею обласного етапу, де презентувала свою пошукову роботу, присвячену дослідженню багатогранної особистості Олекси Тихого. До цього вона взяла участь в міському відбірковому етапі. Опинившись серед переможців обласного етапу, Анастасія вирішила продовжити своє дослідження, яке і стало основою для створення «Літературної візитки краю». Команда Анастасії – це все ті ж «Winners»: Андрій Заїка, Орина Баннікова, Анна Мотрич, Олександр Труфанов.
Сподіваємось, наша спільна робота стане корисною та матиме попит, як і всі інші сайти, створені учасниками конкурсу «Літературна візитка краю». Дякуємо засновникам конкурсу, за можливість долучитися до такої шляхетної справи та тримаємо кулачки. Маємо надію, що конкурс стане щорічним.

Анастасія Бовкун

Кореспондент газети “45+переменка” Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18, редактор шкільного радіо “WOWrecords”, сертифікований тренер курсу «Основи медіаграмотності та створення якісного журналістського контенту»

 

Андрій Заїка

Редактор шкільного радіо “WOWrecords”, кореспондент газети “45+переменка” Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Орина Баннікова

Фотокореспондент газети “45+переменка” Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Анна Мотрич

Кореспондент газети “45+переменка” Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Олександр Труфанов

Кореспондент газети “45+переменка” Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18

Наталя Сковородкіна

Керівник шкільного гуртка “Юний журналіст”, педагог-організатор Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18